News

Singapore Changi: nowy terminal najlepszego lotniska świata!

Wakacje to bez wątpienia czas podróży. Często wybieramy się naprawdę bardzo daleko i wizja godzin spędzonych w samolocie i na lotnisku przeraża i przyprawia o dreszcze. Są jednak takie miejsca, które jawią się jako fantastyczne oazy w trudzie podróżowania. Bez wątpienia należy do nich nich singapurskie lotnisko Changi. Niejeden turysta nie miałby nic przeciwko temu, aby w nowo otwartym, fantastycznie zaprojektowanym i wykonanym terminalu 4 spędzić więcej czasu niż wynika to z planu podróży. Przekonajcie się dlaczego. 

Terminal 4 to bez dwóch zdań raj dla zakupoholików. Liczba sklepów duty-free na metr kwadratowy może zawrócić w głowie. Coś dla siebie znajdą też miłośnicy dobrej kuchni – znajdujące się tu restauracje to najwyższa światowa półka. I choć terminal 4 jest o połowę mniejszy od terminala 3, to jego przestrzeń mieści w sobie nie tylko sklepy i punkty usługowe, ale również rzeźby i instalacje lokalnych i międzynarodowych artystów

W terminalu znajdzie się też Heritage Zone, czyli Strefa Dziedzictwa inspirowana sklepikami Peranakan, czyli chińskich imigrantów, którzy przybyli na Malaje w XVI w. Na dużym ekranie umieszczonym w terminalu wyświetlana jest Peranakan Love Story, czyli produkcja teatralna, której akcja rozgrywa się w dwóch sąsiadujących ze sobą pomieszczeniach w singapurskich latach 30-tych.

Znajdziecie tu też najnowszą technologię w służbie szybkiej odprawy pasażerów. Jedną z nowinek technologicznych jest system rozpoznawania ludzkich twarzy, którego zadaniem jest podniesienie bezpieczeństwa. 

źródło: www.cntraveler.com

UDOSTĘPNIJ:

Previous post

Anantara Mui Ne Resort: odpoczynek po wietnamsku

Next post

Chronograph 911 Turbo S Exclusive: zegarek do Porsche