LifestylePodróże

Seszele: pirackie wyspy szczęśliwe

Seszele to raj dla wszystkich, którzy szukają komfortowego odpoczynku z dala od zgiełku nowoczesności, ale nadal w zasięgu wszystkich jego udogodnień. Położone na Oceanie Indyjskim, 1600 km na wschód od wybrzeża Afryki, niegdyś były zamieszkałe jedynie przez rośliny i zwięrzęta. Przez krótki czas służyły za schronienie europejskim piratom. Dziś ten wulkaniczno-koralowy archipelag 115 wysp jest turystycznym rajem, który kusi słońcem przez cały rok, przepięknymi plażami i ciepła szafirową wodą. 

Jedną z najpiękniejszych wysp jest bez wątpienia Mahé. Ta wulkaniczna oaza to słońce, tropikalne lasy, morze i góry w jednym, ale nade wszystko Mahé to spokój. W samym jej sercu położony jest hotel Banyan Tree Seychelles, który z jednej strony graniczy z palmowymi gajami, a z drugiej – z wybrzeżem ze złocistego piasku i spokojnymi wodami oceanu. Prawdziwy raj na ziemi!

Na szczególną uwagę zasługuje Ocean View Pool Villa, która idealnie sprawdzi się jako wakacyjny dom dla dwojga. Architektura tej willi położonej nad samym brzegiem oceanu, z widokiem po horyzont, korzeniami sięga stylu kolonialnego. Jest tu duży taras, prywatny basen, a także oddzielona od innych gości przestrzeń, pozwalająca zażywać kąpieli słonecznych nago.

Wnętrza urządzono w dwóch stylach: kolonialnym i nowoczesnym. Drewniany taras i białe balustrady, kamienne podłogi i duże okna – to wszystko zachęca do błogiego lenistwa w jednym z najpiękniejszych zakątków świata. Całości dopełniają stylowe meble i współczesne udogodnienia: klimatyzacja i wi-fi

Jeśli zdecydujecie się choć na chwilę opuścić ten raj na ziemi, warto spróbować tutejszej kreolskiej kuchni. Degustacja doskonałych potraw przygotowanych przez szefa w Chez Lamar, dopełniona łagodnym szumem fal sprawi, że zapomnicie o całym świecie, a przecież o to na urlopie chodzi. Dla tych, którzy najbardziej lubią to, co już znają, Chez Lamar przygotował kartę europejskich specjałów. Jedno jest pewne – nikt nie będzie głodny.

źródło: www.banyantree.com

UDOSTĘPNIJ:

Previous post

"Empty legs"- przelot prywatnym odrzutowcem w fantastycznej cenie

Next post

This is the most recent story.