MotoNews

Rolls-Royce Phantom debiutuje w Polsce

21 września zadebiutował  w Polsce nowy Rolls-Royce Phantom. Flagowy model brytyjskiego producenta luksusowych aut został pokazany w warszawskiej restauracji Genesis niedługo po jego światowej premierze w Londynie. Jesteście ciekawi, jaki jest?

Auto pozwala na personalizację w ramach programu Bespoke. „The Gallery” („Galeria”), będąca całkowicie nową koncepcją luksusu, w zupełnie nowy sposób wykorzystuje deskę rozdzielczą. Właściciele samochodu będą teraz mogli zamówić wybrane przez siebie dzieło sztuki, które zostanie umieszczone w ich nowym Phantomie i przykryte taflą szkła na całej szerokości tej przestrzeni.

Phantom to współczesny design, będący interpretacją DNA tego modelu Rolls-Royce’a. Wykonana z aluminium konstrukcja, zwana “Architekturą Luksusu”, jest lżejsza, sztywniejsza, cichsza i bardziej zaawansowana technologicznie. Lata prac nad modelem zagwarantowały, iż kształt i proporcje podkreślają rodowód Rolls-Royce’a, wynosząc jednocześnie doznania z jazdy na zupełnie nowy poziom, nazwany „Magic Carpet Ride” („przejażdżką latającym dywanem”).

Phantom jest też najbardziej zaawansowanym technologicznie Rolls-Royce’m w historii marki. Całkowicie nowy silnik V12 twin-turbo o pojemności 6,75 litra dostarcza idealnie zbalansowany poziom mocy oraz osiągów. Inżynierowie zastosowali system Satellite Aided Transmission, napęd na tylną oś oraz wiele innych rozwiązań technologicznych, które zapewniają łatwość korzystania z samochodu. 

Co ciekawe, jednym ze słynnych polskich właścicieli Phantoma był generał Władysław Sikorski, premier rządu RP na uchodźstwie podczas II Wojny Światowej. Otrzymał swój zindywidualizowany egzemplarz Phantoma III w 1937 roku w Warszawie, by potem zabrać go ze sobą do Szkocji. Ten wyjątkowy samochód jest obecnie częścią kolekcji Lorda Bamforda z Gloucestershire w Anglii.

źródło: www.rolls-roycemotorcars.com

UDOSTĘPNIJ:

Previous post

Ritz Carlton na Langkawi: rajski adres

Next post

Narcos 3: umarł król, niech żyje król!