NewsPodróże

Ritz Carlton na Langkawi: rajski adres

Jest takie miejsce na ziemi, które spokojnie mogłoby grać raj w każdym filmie. To malezyjski archipelag wysp Langkawi, gdzie białe dziewicze plaże, turkusowe morze, kolorowe ptaki i stare lasy deszczowe tworzą niepowtarzalny klimat. W jego skład wchodzi ponad 110 wysepek. Wczoraj, na jednej z nich, otwarto Ritz-Carlton Langkawi – hotel w samym sercu raju. 

Tutejszy Ritz-Carlton znajduje się na porośniętym dżunglą południowo-zachodnim wybrzeżu. Do hotelu przynależy prywatna plaża nad morzem Andamańskim. Oprócz przepięknych okoliczności przyrody, obiekt oferuje swoim gościom 114 apartamentów, z których 15 to suity, a 29 to wille z basenem. Największa z nich – willa Mutiara – ma dwa baseny i swój własny dostęp do ustronnej plaży. 

Obiekt został zaprojektowany przez Philippe’a Villeroux i Tropical Area Architects. Projektanci inspirowali się tradycyjnymi malajskimi pałacami i tutejszą przyrodą. Dzięki temu, w budynku znalazły się takie lokalne elementy architektoniczne jak pokryty dachówkami dach, przepięknie zdobiona stolarka i okna od podłogi do sufitu. 

Na miejscu jest też spa, które oferuje tradycyjne terapie takie jak np. hammam. Niezwykłe jest miejsce, w którym wszystko się odbywa – to wyglądające jak duże kosze chatki powieszone nad morzem. Ponadto, w wolnym czasie goście mogą nurkować w pobliżu jednej ze 130 wysepek i raf archipelagu Langkawi lub wybrać się na trekking szlakami wyznaczonymi w mającym 10 milionów lat lesie deszczowym. To na pewno zaostrzy aptetyt, o którego zaspokojenie zadbają wyśmienici kucharze czterech hotelowych restauracji, serwujących m.in tradycyjne malezyjskie, hinduskie i chińskie dania. 

źródło: www.robbreport.com

UDOSTĘPNIJ:

Previous post

Slow food na weekend

Next post

Rolls-Royce Phantom debiutuje w Polsce