LifestyleNews

„Opowieści z angielskiego dworu. Karol” czyli jak żyją sławni i bogaci

Są takie osoby, które zna każdy z nas, niezależnie od tego, czy interesuje się światem znanych i bogatych czy nie. Do takich osób bez wątpienia zaliczają się członkowie angielskiej rodziny królewskiej. Niedawno w księgarniach pojawiła się książka, która w sposób beletrystyczny przedstawia sylwetkę księcia Walii, Karola

„Opowieści z królewskiego dworu. Karol” to nie jest typowa powieść biograficzna. Za główne źródła posłużyły informacje ogólnodostępne, a więc prasa i telewizja. Pomimo tego, że książka przytacza fakty znany wielu osobom, jest to lektura fascynująca i trudno się od niej oderwać. 

Książka to pierwsza część sagi. Kolejne będą poświęcone Dianie i Camilli, czyli dwóm bardzo ważnym kobietom w życiu księcia Walii. Pierwsza to żona i matka jego synów, druga to największa miłość i wieloletnia kochanka. Powieść poświęcona Karolowi skupia się na wczesnych latach romansu Karola i Camilli, kiedy to młodzi odkrywają, jak wiele dla siebie znaczą i w jak skomplikowanej rzeczywistości przyszło im przeżywać swoją miłość. 

Magdalena Niedźwiedzka bardzo zręcznie zarysowała postaci bohaterów. To ludzie z krwi i kości, z których pragnieniami może się identyfikować każdy. Wielka miłość, małżeństwo z rozsądku, zdrada i jej konsekwencje – to sytuacja, obok których rzadko kto przechodzi obojętnie. Ta pierwsza próba fabularyzacji życia trójki głównych bohaterów świetnie się czyta; na plus trzeba też zaliczyć staranną korektę językową, dobry jakościowo papier i nie za duży format

W przygotowaniu są „Opowieści z angielskiego dworu. Diana” czyli druga część trylogii ukazuje trudne relacje księcia Walii z żoną Dianą i ukochaną Camillą Parker Bowles, które prowadzą do rozpadu dwóch małżeństw oraz „Opowieści z angielskiego dworu. Camilla” czyli opowieść o losach księcia Karola i Camilli Parker Bowles po tragicznej śmierci księżnej Diany w 1997 roku. Akcja została doprowadzona do drugiego małżeństwa następcy tronu w roku 2005.

źródło: Prószyński Media

UDOSTĘPNIJ:

Previous post

Marcin Gortat i jego nowe Porsche Panamera 4 E-Hybrid

Next post

Maori 54: jacht jak duża motorówka