NewsPodróże

Najdroższe wakacje świata

Jeśli macie 1 milion dolarów i nie do końca wiecie, co z nim zrobić, może czas pomyśleć o wyjeździe na najdroższe wakacje świata?  Taki urlop organizuje na Karaibach VeryFirstTo.com, a w pakiecie szczęśliwy urlopowicz dostaje tygodniowy pobyt na Calala Island, luksusowej prywatnej wyspie położonej w pobliżu wybrzeża Nikaragui. Jednocześnie na wyspie może przebywać jedynie 10 osób.

Podróż zaczyna się od przelotu prywatnym odrzutowcem Embraer Legacy z dowolnego miasta w USA do Nikaragui. Następnie, dwa helikoptery przewożą gości na wyspę. VeryFirstTo.com zapewnia zamknięcie nieba nad wyspą. To oznacza, że poza dwoma helikopterami, które dowożą gości, żadne inne statki powietrzne nie zakłócają błogiego wypoczynku

Goście mogą się relaksować korzystając z wielu dostępnych tylko dla nich aktywności. Nurkowanie, poszukiwanie skarbów (tak, prawdziwych skarbów, czyli wartych 150 tys. dolarów sztabek złota i złotych monet, ukrytych w skrzyni gdzieś na terenie wyspy), degustacja kawioru czy nauka gotowania z najlepszymi kucharzami świata umilają im pobyt na wyspie. W ofercie jest też wędkowanie na oceanie. Wszystkie złapane przez gości ryby służą potem sushi masterowi z lokalnego Itamae Sushi do przygotowania sashimi i maków. 

Jak jeszcze można spędzać czas na wyspie? Goście mogą zaprojektować swoje własne cygaro, które zostanie wyprodukowane w liczbie 20 sztuk i przekazane im jako pamiątka z wakacji kilka tygodni po zakończeniu urlopu. Jeden z najlepszych „projektantów” cygar na świecie, Joya de Nicaragua, wyśle swoich ekspertów, którzy pomogą gościom stworzyć ich idealne cygaro. 

Warto wspomnieć też o tym, że na wyspie szampan Dom Pérignon i inne najlepsze wina są dostępne w ilości praktycznie nieograniczonej, a na gości czeka 12-daniowa kolacja przygotowana przez głównego szefa kuchni na Calala Island. Wakacje dokumentowane są przez filmowca i fotografa z Hollywood. Wisienką (nie, nie truskawką 😉 ) na torcie jest możliwość przekazania darowizny w wysokości 100 tys. dolarów na budowę szkoły, która zostanie zbudowana zgodnie z instrukcjami darczyńcy i będzie nosiła jego imię.  

źródło: www.us.hellomagazine.com

UDOSTĘPNIJ:

Previous post

Ducati Panigale V4: zupełnie nowy superbike

Next post

Nowe Lamborghini Huracán Franciszka