Dorota Fórmanowska

Dorota Fórmanowska

Communication Director

Świat luksusu to świat pięknych rzeczy, wyjątkowych ludzi i ekscytujących wydarzeń. Warto w nim być. LuxWay pozwala mi dotrzeć do niezwykłych miejsc, ekskluzywnych marek i przedmiotów. Cieszę, że współtworzę jedyny taki w Polsce luksusowy magazyn on-line, który innowacyjnie przeszukuje globalną przestrzeń w poszukiwaniu luksusu.

Zanim znalazłam się w zespole LXW przez wiele lat pracowałam dla największych polskich firm medialnych. Byłam dziennikarką i producentką w telewizji TVN i TVP Chicago. Szefowałam działowi reporterów w portalu Onet.pl oraz pełniłam funkcję redaktor naczelnej ”Tygodnika Żuławy”. Zdobyłam także doświadczenie trenerskie/coachingowe szkoląc pracowników domów mediowych. Przez kilka lat pracowałam dla dużych agencji PR. Byłam także przedsiębiorcą i założycielką warszawskiej szkoły językowej Direct English.

W LuxWay.pl odpowiadam za komunikację zewnętrzną dbając o relacje z mediami oraz kluczowymi partnerami. Realizuję także strategię rozwoju marki LuxWay.

 

Konrad Sikorski

Konrad Sikorski

Head of Content

Moją pasją jest muzyka. To dzięki niej trafiłem do mediów. Najpierw do radia, potem pojawiła się druga miłość, obraz. Teraz, dzięki cyfrowej technologii i możliwościom jakie daje LuxWay.pl staram się łączyć te dwa światy w przestrzeni on-line. Wiem, jak trudne jest pokazanie pięknych rzeczy, które trzeba zamknąć w kadrze aparatu czy kamery. W LuxWay przykładamy do tego szczególną wagę proponując naszym czytelnikom tylko najlepsze sesje zdjęciowe. A że pochodzą z najbardziej fascynujących miejsc na ziemi, pokazują zniewalające przedmioty – nie da się przejść obok tego obojętnie. To wciąga.

Do pracy nad kontentem w LXW wykorzystuję wcześniejsze doświadczenia. Przez wiele lat pracowałem jako producent i szef produkcji w portalu Onet.pl. Przygotowywałem także i prowadziłem program Onetlink w TVN24.

Dołączyłem do LuxWay.pl na początku 2015 roku. Zarządzam produkcją multimedialną oraz odpowiadam za jakość tekstów i dobór kluczowych zdjęć oraz video.

W życiu kieruję się dewizą: rób to, co kochasz.

Ewa Szul-Skjoeldkrona

Journalist

W Luxway staram się słowem oddać to, co piękne i niepowtarzalne. Zabrać was w podróż do świata luksusu. Zachęcić was do marzenia o rzeczach i miejscach wyjątkowych. Uzupełnić obraz pasującym do niego tekstem, zamykając opowieść w całość.

Pisaniem zajmuję się od zawsze. Najpierw jako tłumacz, potem jako copywriter. Lubię bawić się słowem, zmieniać rejestry, rozwijać swoją wrażliwość językową i sprawdzać się w coraz to innych formach. Tworzyłam przekłady poezji i prozy, pisałam biznesowe raporty, przygotowywałam materiały prasowe, a nawet wymyślałam copy na stronę start-upu. Pracowałam jako szefowa komunikacji, PR manager i CSR consultant. Dołączyłam do Luxway bo cenię sobie wolność i przedsiębiorczość.

W wolnych chwilach kocham jeździć moimi jednośladami: motocyklem i rowerami. Dla bliskich osób tworzę „szyte na miarę” kolarki, górale i rowery miejskie. Dużo czytam. Moje podejście do życia idealnie oddaje tybetańskie przysłowie: jeśli problem da się rozwiązać, nie ma się czym martwić; jeśli zaś się nie da, to zmartwienie nic nie pomoże.