FashionLifestyle

Tkane sneakersy od Louis Vuitton

Co prawda Louis Vuitton kojarzy się przede wszystkim z luksusowymi torebkami, ale francuska marka to również szeroka gama odzieży, akcesoriów i obuwia. I właśnie kilka dni temu miała swoją premierę najnowsza kolekcja butów typu sneakers.

Sneakersy od Louis Vuitton to coś więcej niż codzienne buty. Wystarczy na nie spojrzeć i od razu widać, że buty do biegania mogą być naprawdę de luxe. Tej jesieni luksusowa francuska marka wypuściła na rynek wyjątkowe tkane modele, które zadowolą nawet najbardziej wymagających użytkowników i ich stopy. 

Nowa kolekcja wpisuje się w koncept „athleisure„, który łączy w sobie eleganckie i nowoczesne wzornictwo z precyzyjną techniką i innowacyjnymi pomysłami. Sneakersy można nabyć w trzech kolorach: eleganckim czarnym, żywym pomarańczowym i stylowym oliwkowym. Każdy z nich został oznaczony charakterystycznym dla marki potrójnym „V” na języku, oznaczającym „Volez, Voguez, Voyagez” (czyli po francusku „Lataj, Żegluj, Podróżuj”). Co ciekawe, litery te są ręcznie malowane. 

Inna ciekawą cechą tych butów jest materiał, z którego zostały wykonane. To skóra, plastik i dzianina wykonana tylko z trzech nici. Dzięki temu buty są niezwykle lekkie – ważą jedyne 60 g każdy. Wykonanie jednej pary zajmuje aż trzy miesiące! Samo projektowanie sneakersów trwało bardzo długo, a Louis Vuitton zainwestował duże sumy w R+D.

Oczywiście, jak zwykle w przypadku Louis Vuitton, cena jest bardzo wysoka i wynosi 990 dolarów, czyli nieco ponad 3 600 złotych

źródło: www.highsnobiety.com

UDOSTĘPNIJ:

Previous post

Nature: jacht koncepcyjny od Sinot

Next post

MV Augusta i Lewis Hamilton znowu współpracują!