MotoNews

Ducati Panigale V4: zupełnie nowy superbike

Szarość, szarość, wszechogarniająca szarość za oknem. W takich chwilach najlepiej nawet na chwilę pomyśleć o czymś bajecznie kolorowym, pięknym i superszybkim. Takim jak Ducati Panigale V4, którego premiera miała miejsce kilka dni temu podczas targów w Mediolanie. Zastąpi on legendarną maszynę Ducati 1299 Panigale

Jaki jest nowy super-motocykl od Ducati? Pierwszą nowością, która rzuca się w oczy jest zastąpienie tradycyjnie stosowanego silnika widlastego o kącie rozchylenia cylindrów 90 stopni jednostką czterocylindrową V4 o pojemności 1103 cc, która przejęła wiele rozwiązań z MotoGP Desmodici. Nowy superbike korzysta też z rozbudowanej elektroniki z jednostką IMU na czele. 

W sprzedaży znajdą się trzy wersje tego modelu: Panigale V4, Panigale V4 S i Panigale V4 Speciale. Pierwsze dwie wersje generują 214 koni mechanicznych przy 13 tys. obrotów, z kolei V4 Speciale może poszczycić się mocą 226 koni mechanicznych dzięki tytanowemu wydechowi Akrapovic. Ducati wyprodukuje tylko 1500 sztuk najwyższego modelu. Niestety, nie ma jeszcze informacji na temat ceny tych niesamowitych motocykli.  

źródło: www.ducati.com

UDOSTĘPNIJ:

Previous post

Apollo Intensa Emozione: superszybka "zabawka" na tor

Next post

Najdroższe wakacje świata