MotoNews

Apollo Intensa Emozione: superszybka „zabawka” na tor

Gdy superszybkie samochody to za mało, zawsze można zainwestować w hiperszybkie. Takim autem jest bez wątpienia Apollo Intensa Emozione, który z zewnątrz wygląda trochę jak Batmobil. I w sumie, biorąc pod uwagę jego właściwości można uznać, że nawet trochę jak Batmobil się zachowuje. Producent przekonuje bowiem, że przy prędkościach powyżej 310 km/h samochód ma tak dużą siłę docisku, że może jechać nawet… po suficie

Poprzednik Apollo Intensa Emozione  może nie przekonywał swoim wyglądem, ale z punktu widzenia osiągów było naprawdę dobrze. Apollo Gumpert był piekielnie szybki, dobijając do „setki” w niecałe trzy sekundy. W Apollo Intensa Emozione poprawiono wszystko, dzięki czemu auto jest bardzo ładne i równie szybkie. Powstanie w sumie 10 egzemplarzy tego modelu. Dla wyjaśnienia: zamieszczone przez nas zdjęcia, to nie są rendery grafika, ale fotografie już istniejącego samochodu

Co znajduje się pod jego maską? Jednostka V12 o pojemności 6.3 litra, która wykręca nawet 9 000 obrotów, a moc maksymalną osiąga przy 8 500 obrotów. Waga auta to nieco ponad 1300 kg (miało być proste i surowe, więc pozbawione je wszelkich ozdobników), a liczba koni mechanicznych to aż 769!

Nadwozie zostało zbudowane z lekkiego włókna węglowego, co dało mu wymaganą sztywność przy jednoczesnym osiągnięciu bardzo dobrych parametrów wagowych, a elektronikę ograniczono do minimum. Apollo Intensa Emozione został wyposażony też w manualną skrzynię biegów o sześciu przełożeniach. Maksymalna prędkość to aż 335 km/h! 

Oczywiście, taka zabawka nie może być tania. Aby postawić w swoim garażu ten jedyny w swoim rodzaju samochód, trzeba wydać ponad 9,7 miliona złotych!

źródło: www.topgear.com

 

UDOSTĘPNIJ:

Previous post

Parmigiani Fleurier: zegarek, do którego pasuje Bugatti Chiron

Next post

Ducati Panigale V4: zupełnie nowy superbike