Lifestyle

Zobacz gdzie chcą mieszkać najbogatsi!

NYC, Thibaud Furst, CCBY20

NYC, Thibaud Furst, CCBY20

 „Chcę się budzić w mieście, które nigdy nie zasypia i stać się królem, osiągnąć szczyt”. Tak, niespełna pół wieku temu, Frank Sinatra opiewał najpopularniejsze miasto świata.

Nowy Jork jest miejscem, w którym bogacze najchętniej kupują rezydencje. Statystyczny miłośnik luksusów Wielkiego Jabłka ma 60 lat, jest finansistą, kocha sztukę i ma na koncie nie mniej niż 30 milionów dolarów. Wśród zagranicznych wielbicieli NYC przeważają Brytyjczycy.  Tak przynajmniej wynika  raportu „The Global-Luxury-Residential-Real-Estate-Report-2015” opublikowanego przez Wealth-X Sotheby’s Internationa Reality.

London, UK, ingimage

London, UK, ingimage

Skoro już przenieśliśmy się na drugą stronę Atlantyku, to musimy się także przesiąść na prawą stronę auta w poszukiwaniu kierownicy, bo drugie miejsce na liście zajął Londyn. Stolicę Zjednoczonego Królestwa najchętniej wybierają 57-letni finansiści z Indii.

Hong Kong, Chiny, ingimage

Hong Kong, Chiny, ingimage

Kontynuując wirtualną podróż, po świecie luksusowych domów, wędrujemy dalej na wschód. Miejsce trzecie zajmuje Hong Kong, który upodobali sobie 58-letni Chińczycy. Poza podium uplasowało się Los Angeles z magnesem w postaci rynku filmowego, San Francisco z Doliną krzemową i potentatami branży technologicznej.

Los Angeles, California, USA, ingimage

Los Angeles, California, USA, ingimage

Pierwszą dziesiątkę dopełniają Waszyngton, Singapur, Dallas, Bombaj (Mumbaj) i Paryż. Do najważniejszych przesłanek, jakimi kierują się potencjalni nabywcy drogich nieruchomości należą m. in.: skoncentrowane środowisko biznesowe, bliskość światowych rynków, wysokie standardy życia np. pogoda, opieka zdrowotna czy bogaty wachlarz rozrywek.

Golden Gate, San Francisco, California USA, ingimage

Golden Gate, San Francisco, California USA, ingimage

źródło: www.wealthx.com

UDOSTĘPNIJ:

LuxWay | Marki luksusowe pomogą Ci osiągnąć sukces!
Previous post

Marki luksusowe pomogą Ci osiągnąć sukces!

LuxWay | 10 najbardziej ekskluzywnych klubów świata!
Next post

10 najbardziej ekskluzywnych klubów świata!